niedziela, 04 luty 2024 18:00

Z Nowym Rokiem do naszego Klubu dołączyli: Kasia Batko, Daria Kaszuba oraz Artur Plasen.

 

Daria Kaszuba jest aplikantką notarialną pierwszego roku w Izbie Warszawskiej.Jej hobby to gotowanie, czytanie, oraz podróże. Daria uwielbia spędzać wolny czas na spacerach.
 
Artur Plasen jest aplikantem adwokackim pierwszego roku w Izbie Warszawskiej. Jego hobby to sport, podróże, historia, oraz motoryzacja.
Artur dużo czasu spędza na spacerach i wędrówkach. Lubi majsterkować.
 
 
 
Katarzyna Batko jest koordynatorką Świętokrzyskiego Convention Bureau w Regionalnej Organizacji Turystycznej województwa świętokrzyskiego.
Z urodzenia Sandomierzanka, wybór miejsca zamieszkania i zaangażowanie w działalność lokalną czynią ją autentyczną ambasadorką Ziemi Sandomierskiej.
Katarzyna aktywnie współpracuje z Lokalną Organizacją Turystyczną Partnerstwo Ziemi Sandomierskiej, angażując się w projekty promocyjne regionu.
Jest pomysłodawczynią innowacyjnych inicjatyw, takich jak "Targ Sandomierski i Przyjaciele" organizowany w warszawskim Koneserze, promujący produkty lokalne i kultywujący tradycje
ziemi sandomierskiej. Ponadto Katarzyna Batko stoi za cyklicznym wydarzeniem "Śniadanie na Dworze" w sandomierskich Skotnikach, które harmonijnie łączy smaki, kulturę i przyrodę,
przyciągając miłośników lokalnej kuchni i piękna regionu. Jej zaangażowanie w rozwój turystyki i promocję dziedzictwa kulturowego czyni ją nie tylko lokalną liderką, ale także inspiracją
dla społeczności, pragnącej odkrywać uroki i bogactwo Ziemi Sandomierskiej.
 
Kasia bardzo pomogła nam w organizacji pierwszej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Literatury. Fakt. Biografia. Dokument.
Kasiu bardzo dziękujemy Ci za Twoją pomoc, pomysłowość i serdeczność.
sobota, 03 luty 2024 13:10

Zapraszamy w imieniu Teresy Godlewskiej członka Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej na premierę książki "66 powodów do szczęścia" - biografia kobiety niezwykłej.

Wydarzenie odbędzie się 5 marca w Elektrowni Powiśle. Start godz. 17.00.

 

Kilka słów o naszej Kochanej Teresie za booktime.pl

Wybrała życie niebieskiego ptaka, bez względu na cenę, jaką przyszło jej za to zapłacić.

Była milionerką i bankrutką. Urodziła się jako ziemianka, jako malutka dziewczynka bawiła się u stóp marszałka Piłsudskiego, drugą wojnę światową oglądała z okien apartamentu w Gdyni. Niespokojnym duchem była od zawsze. Tuż przed nadejściem epoki dzieci kwiatów ruszyła w świat, by odwiedzić sześćdziesiąt sześć krajów rozrzuconych po całym świecie.W libańskim Bejrucie omal nie trafia do haremu, w Jordanii pracowała w The American Cultural Center, w Sudanie na plantacji bawełny, a w Etiopii – kawy. Opiekowała się dwudziestoma pudlami siostrzeńca cesarza Hajle Syllasje. Była zawodową modelką i podziwianą tancerką. W Iraku prawie wyszła za mąż za francuskiego arystokratę. Kiedy po czterdziestu ośmiu latach wróciła do Polski… trafiła do schroniska dla bezdomnych w Warszawie. Ale to nie koniec tej niezwykłej historii, bo jak mawia jej bohaterka: „Zawsze się jakoś otrząsnę i pójdę dalej”.

Biografia kobiety, której życiorys to gotowy scenariusz serialu sensacyjnego. O czym wiemy tylko dlatego, że niespodziewanie pewnego dnia drogi jej i Filipa Chajzera się przecięły.

 

 

Szczegóły dotyczące książki

Tytuł
66 powodów do szczęścia
Autor
Teresa Godlewska,Filip Chajzer
Wydawnictwo
Wydawnictwo Harde
EAN
9788383432472
ISBN
9788383432472
Kategoria
Biografia\Dzienniki, wspomnienia
Liczba stron
384
Rok wydania
2024
Oprawa
Miękka

https://booktime.pl/66-powodow-do-szczescia,id331242.html

poniedziałek, 29 styczeń 2024 22:19
 
 
Koncert otrzymał Honorowy Patronat Ambasady Argentyny w Polsce.
 
Warszawski Klub Przyjaciół Ziemi Kieleckiej jest partnerem wydarzenia.
 
Patronat medialny Tygodnik Nadwiślański.
 
Serdecznie Zapraszamy !!! ?
Bilety do nabycia:
KupBilecik
link do zakupu biletów_https://kbq.pl/117177