Blog

Pluszak Miś bohaterem dzieci

Warszawski Klub Przyjaciół Ziemi Kieleckiej wraz z Parafią bł. Edmunda Bojanowskiego na Ostańcu rozpoczął akcję zbierania pluszaków dla dzieci, które  znalazły się w trudnej sytuacji związanej z wypadkiem komunikacyjnym lub innym zdarzeniem losowym. Cel akcji jest prosty – zebrać jak najwięcej pluszaków! Zebrane misie trafią do Strażaków z województwa świętokrzyskiego oraz Straży Granicznej, którzy podczas akcji ratowniczych będą nimi obdarowywać dzieci, aby w ten sposób odwrócić ich uwagę od trudnych i przykrych wydarzeń.

Pluszak, kojarzy się dziecku z bliskością rodziców i domowym ciepłem i co najważniejsze w takich sytuacjach – z bezpieczeństwem. Przytulony przez dziecko miś lub inny pluszak daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, bliskości i ciepła. Dziecko obdarowane naszą przytulanką łatwiej się wyciszy oraz przełamie barierę nieśmiałości w kontakcie z ratownikiem, co pozwoli na zminimalizowanie negatywnych emocji związanych z tym wydarzeniem.

 

Zabawki nie muszą być nowe, używane też świetnie spełnią swoją rolę (pod warunkiem, że będą czyste i pachnące).

Pluszaki można przekazywać bezpośrednio do:

1)  Biura Klubu, które znajduje się przy ulicy Kopernika 30 pokój 614, 00-336 Warszawa (Centrum);

2) Ks. Adama Zelgi - Proboszcz Kościoła pod wezwaniem bł. E. Bojanowskiego, ul. ul. Kokosowa 12 (Ursynów) http://http://bojanowski.org/;

 lub przesłać pocztą na wyżej wskazane adresy.

 

Można też dokonać wpłaty na ten cel na konto naszego Stowarzyszenia z dopiskiem "Miś".

Numer konta bankowego:
PKO S.A. 83 1240 6175 1111 0000 4575 9901