Blog

Kamienna - Start 29 lipca

.

Operacja Czysta Kamienna 2023 - START!

 

Warszawski Klub Przyjaciół Ziemi Kieleckiej zaprasza do sprzątania rzeki Kamiennej.

Startujemy 29 lipca 2023 r. w godzinach przedpołudniowych (szczegółowy program już wkrótce).

Zapraszamy wszystkich którzy kochają przyrodę i nasze świętokrzyskie rzeki.

Koordynatorem projektu w Naszym Klubie jest Waldemar Radomski, który pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego i zna rzekę Kamienną jak własną kieszeń.

Zgłoszenia do udziału w naszym spływie proszę przesyłać do 10 lipca br. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Kajaki oddajemy Wam do użytku w tym dniu za darmo (!) - to  dzięki  życzliwości firmy Wypożyczalnia Kajaków Dzika KAMIENNA ( www.kamiennakajaki.pl ).

Jedyny warunek udziału w spływie to dobry nastrój, optymizm i pogoda ducha.

Po spływie zaplanowano ognisko i wspólne biesiadowanie. W programie przewidziane także inne miłe niespodzianki :)

Do zobaczenia nad Kamienną!

 

PROGRAM SPŁYWU KAJAKOWEGO (29-30 lipca 2023 r.)

Początek spływu ok. godz. 11.00. Miejsce startu – most na Kamiennej na ul. Samsonowicza w Ostrowcu.

Płyniemy do Ćmielowa i sprzątamy rzekę…

Po spływie - ognisko i kiełbaski z regionalnej masarni, a wieczorem biesiada…

Nocleg - w Ostrowcu lub okolicy. Konkretne miejsce podamy wkrótce zdeklarowanym uczestnikom. W drugim dniu (niedziela) będziemy mogli zwiedzać miejsca, które zaproponuje nam Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim. Miejsca te mają być niespodzianką.

Zgłoszenia do udziału w naszym spływie proszę przesyłać do 10 lipca br. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie na numer 510 099 361 do Waldka Radomskiego. Waldek jest koordynatorem projektu i odpowie również na Wasze ewentualne pytania dotyczące spływu. Ze względu na ograniczoną liczbę kajaków, o udziale w spływie decyduje kolejność zgłoszeń. Potwierdzeniem rezerwacji miejsca „w kajaku” oraz chęci udziału w spływie będzie wpłata zaliczki w wysokości 100 zł na konto; Waldemar Radomski nr 55 1140 2004 0000 3902 7805 0693.

Z serdecznymi pozdrowieniami Zarząd WKPZK

Rzeka Kamienna

 

Kamienna to lewobrzeżny dopływ Wisły o długości 138km, płynący na prawie całym odcinku przez województwo świętokrzyskie. 

 

Rzeka na polecanym przez nas odcinku jest jednym słowem magiczna. Płynie z dala od cywilizacji i pozwala przenieść się w zupełnie inny świat. Bliskość natury i różnorodność sprawia, że Kamienna potrafi oczarować zarówno początkujących, jak i doświadczonych zwolenników spędzania czasu w kajaku (źródło www.kamiennakajaki.pl ).

 

Zdjęcie naszej ekipy ze spływu Nidą (2023)