Blog

Pokochaj Świętokrzyskie - 22 lutego 2019r. Warszawa, Dom Chłopa

Cytując tekst opublikowany na stronach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego:

https://www.swietokrzyskie.pro/pokochaj-swietokrzyskie

 

Pokochaj Świętokrzyskie

Pod tym hasłem w Warszawie odbędzie się kolejne, doroczne spotkanie Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej. To już tradycja, że wywodzący się z naszego regionu mieszkańcy stolicy spotykają się raz w roku ze świętokrzyskimi samorządowcami, parlamentarzystami, czy przedstawicielami lokalnej gospodarki i kultury. Imprezie patronuje marszałek województwa świętokrzyskiego. – To z jednej strony doskonała promocja regionu, ale także okazja, by porozmawiać o możliwościach wsparcia rozwoju naszego regionu – powiedział Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.


– To spotkania ludzi, którzy są zakochani w Ziemi Świętokrzyskiej. Dotychczas miały one charakter bardziej koleżeński i integracyjny, teraz będziemy starali się skupić na promocji – stwierdził  Wiesław Osuchowski, prezes Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej. Tradycją jest prezentacja wybranych samorządów. W tym roku organizatorzy zaprosili gminy, które 1 stycznia tego roku odzyskały prawa miejskie. Są to Radoszyce, Nowa Słupia i Łagów. Każda z nich przedstawi film o walorach swojej gminy, na specjalnych stoiskach goście będą mogli skosztować specjałów kuchni regionalnej, zaprezentują się też zespoły ludowe.
– To jest takie działanie, które na pewno jest promocją województwa na zewnątrz. Jest też okazją do spotkania i rozmów o tym jak Świętokrzyskie się zmieniło i jakie są możliwości rozwoju i wsparcia dla naszego regionu. Bo przecież tam spotykają się osoby, które dziś pełnią ważne funkcje w życiu publicznym. Być może podczas tych rozmów pojawią dobre pomysły, które będą skutkować rozwojem ziemi świętokrzyskiej – powiedział Mariusz Gosek.
Spotkanie odbędzie się 22 lutego w Warszawie w Hotelu OST “Gromada – Dom Chłopa”. Organizatorzy przewidują, że może w nim uczestniczyć około 350 osób.
Warszawski Klub Przyjaciół Ziemi Kieleckiej istnieje od 1987 roku. Jego celem jest między innym propagowanie walorów turystycznych region, wspieranie przedsiębiorczości i integracja ludzi w stolicy związanych z ziemią świętokrzyską. Od wielu lat w ramach integracji środowiska organizowane są spotkania w Warszawie.
– W przyszłości chcielibyśmy zaprezentować miasta związane ze Staropolskim Okręgiem Przemysłowym. Chcemy pokazywać tradycję i współczesność regionu. Warto inwestować w promocję, bo naprawdę mamy bardzo dużo do zaaferowania – powiedział Roman Ostrowski, wiceprezes Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej.