sobota, 06 sierpień 2022 20:41

Z ogromnym smutkiem i bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Naszego Kolegi i Przyjaciela Janusza Baratyńskiego.

Janusz Baratyński (29.06.1949 r. - 06.08.2022 r.) był długoletnim członkiem Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej w tym członkiem zarządu Klubu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 9 sierpnia (wtorek) o godz. 13.30 w kościele Parafii pw. św. Józefa Robotnika w Kielcach, ul. Turystyczna 3 ( https://jozef-kielce.pl/ ).

Zarząd Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej składa najszczersze kondolencje całej Rodzinie oraz najbliższym.

 

Na zdjęciu Janusz Baratyński (od prawej)

wraz z synem Łukaszem Baratyńskim, dziekanem Wydziału Nauk Medycznych Wyższej Szkoły Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach (fot. Echo Dnia)

czwartek, 04 sierpień 2022 17:37

 

Od stycznia br. posługujemy się nowym logo Klubu. Premiera logo miała miejsce przy wydaniu książki pod redakcją Mirosława Kopika pn. Inspiracje biznesowe - Sezon pierwszy.

Autorem logo jest nasz przyjaciel Grzegorz Chorążek, który o nowym logo pisze tak:

"Znak Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej jest symbolicznym uproszczeniem treści. Jego charakter oraz elementy geometrycznej formy architektury (zabudowa, dach, wieża kościelna, wieżowiec, syrena) - związane są ściśle z ważnymi miejscami w Kielcach i Warszawie. Ażurowa kompozycja nadaje lekkości, a umiejscowienie w kole nawiązuje do pieczęci lub sygnetu. Podstawowa kolorystyka znaku jest nawiązaniem do identyfikacji barwowej tychże miast. Dopuszczalne wersje w błękitach i zieleniach oraz monochromatyczne i achromatyczne są alternatywą dla potrzeb graficznych i multimedialnych form. Liternictwo proste, blokowe, ściśle powiązane ze znakiem, podkreśla jeszcze bardziej bryłową kompozycję znaku. Identyfikator poprzez swoją charakterystykę jest zapamiętywalny, a optyczne kodowanie nie sprawia problemu."

Grzegorz Chorążek (zdjęcie ze strony http://www.ujaksy.pl )

 

 

Logo Klubu na publikacji Inspiracje biznesowe

 

poniedziałek, 01 sierpień 2022 12:42

Operacja czysta Nida 2022

Sezon urlopowy trwa. Nad Nidą spędza wolny czas wielu turystów i wędkarzy. Niestety część z odwiedzających Dolinę Nidy zostawia po sobie góry śmieci.

Wspólnie z harcerzami z Chorągwi Kieleckiej Związku Harcerstwa Polskiego umówiliśmy się w drugiej połowie sierpnia na sprzątanie Nidy.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tej akcji. Sprzątanie odbędzie się ze strony brzegu jak również z wody przy użyciu kajaków w terminie 26-27 sierpnia.

Proszę o informację, kto z Państwa dołączy do naszej akcji. Do udziału w naszej akacji zapraszamy osoby fizyczne oraz organizacje pozarządowe.

O miejscu i godzinie zbiórki poinformujemy w kolejnych postach.

Zgłoszenia udziału w naszej operacji proszę przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 15.08.2022 r. lub telefonicznie pod numer 501 419 595

Wieczorem 27 sierpnia przewidziane ognisko (tu czekamy na specjalnego gościa, który przepiękną gawędą przybliży nam obyczaje Ponidzia).

W programie również odwiedziny naszych przyjaciół w Winnicy Złota Wieś.

 

PS

Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Złota Panu Tadeuszowi Sułkowi za deklarację odbioru zebranych „skarbów” w Dolinie Nidy.