Blog

Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Krzemionki, Skarżysko Kamienna

Prapremiera (Kielce 15 grudnia br.) i premiera (Ostrowiec Świętokrzyski 16 grudnia br.) antologii "Klechd świętokrzyskich" już za nami?.

To były niezwykłe spotkania, na które przybyło liczne grono pisarzy świętokrzyskiego regionu. Wydana przez Warszawski Klub Przyjaciół Ziemi Kieleckiej książka okazała się znakomitym, przedświątecznym ?wydarzeniem integrującym środowisko literackie. Spotkania, które odbyły się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim poprowadził redaktor Klechd, Zbigniew Masternak (oraz w Ostrowcu Św. Andrzej Nowak-Arczewski). Był to czas inspirujących rozmów na temat naszej publikacji i literatury regionu. Podczas spotkania nawiązano nowe znajomości, powstały kolejne pomysły literackie ?.

W 2023 roku będziemy realizować nowy projekt "Warszawski Klub Przyjaciół Ziemi Kieleckiej dzieciom - bajki i legendy".

Naszym celem jest wydanie w nowym roku zbioru bajek dla dzieci. Redaktorami tego projektu będą członkowie naszego klubu: prof. dr hab. Agnieszka Miernik (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) oraz pisarz Zbigniew Masternak. Projekt ten przewiduje nagrane audiobooka - chcemy aby bajki były czytane przez znanych aktorów, ludzi świata kultury, a także przez członków naszego klubu.

‼️Zapraszamy do przesyłania swoich ulubionych bajek lub legend z dzieciństwa opowiadanych przez dziadków lub rodziców. Zapraszamy również do napisania własnych bajek, legend lub kołysanek dla dzieci.

Serdeczne podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim (współwydawca publikacji) oraz dla Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński za gościnność i świąteczne spotkanie. Dziękujemy za umożliwienie zwiedzenia Krzemionek, które od 2019 r znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Beata Kobiałka oraz Tomasz Gębka dziękujemy za serdeczność, pomoc i koordynację w realizacji naszego projektu. Jesteście cudowni❤ Oddzielne podziękowania za świetną organizację i logistykę podczas spotkań dla p. Pawła Górniaka Dyrektora Miejskiej Biblioteki w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz p. Andrzeja Dąbrowskiego Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki w Kielcach.

‼️Uwaga. W tym tygodniu ogłosimy miły konkursik, w którym będzie można wygrać kilka egzemplarzy naszych KLECHD ?

 

PS

Dziękujemy za królewskie przyjecie nas przez Danutę Banaczek, właścicielkę Hotelu Promień w Skarżysku Kamiennej. Danusia jest członkiem Naszego Klubu i od wielu lat wspiera nasze Stowarzyszenie w charytatywnych akcjach - jak np. ostania nasza mikołajkowa zbiórka pn. "Podaruj Uśmiech na Święta".

Dana jeszcze raz Wielkie Dzięki za Twoją hojność i Dobre Serce ❤

 

Jeśli będziecie w okolicy Skarżyska Kamiennej polecamy Wam kuchnię naszej Danuty oraz domowy sernik i kawę! https://hotel-promien.pl/

fot. Biblioteka Miejska w Ostrowcu Świętokrzyskim

fot. Andrzej Piskulak

fot. Andrzej Piskulak