Blog

XVII Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie w Masłowie

Byliśmy! Dożynki Świętokrzyskie rozpoczęły się  uroczystą Dożynkową Mszą Świętą w Kościele Przemienienia Pańskiego w Masłowie i tradycyjnym korowodem dożynkowym na miejsce obrzędu dożynkowego na lotnisku w Masłowie.

W uroczystościach wzięły liczne delegacje rolników z województwa świętokrzyskiego, przedstawiciele władz regionu z Marszałkiem Adamem Jarubasem i Wójtem Gminy Tadeuszem Lato, a także parlamentarzyści i przedstawiciele rządu.

Duże wrażenie robiły oczywiście dożynkowe wieńce, występy zespołów regionalnych, wystawy i widowiska obrzędowe. Gratulacje składamy Wojewódzkiemu Domowi Kultury w Kielcach oraz Urzędom Marszałkowskiemu i Gminy Masłów za wzorową organizację imprezy. Nasze Stowarzyszenie reprezentowali na uroczystościach członkowie Zarządu: Janusz Baratyński, Stanisław Niebudek, Andrzej Zagdański z I V-ce Prezesem Romanem Ostrowskim.

Więcej informacji i zdjęć z Dożynek można znaleźć na stronie Gminy Masłów pod linkiem: http://www.maslow.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=1&artykul=1041&akcja=artykul