Blog

Dzikie Róże ...

Dzikie Róże w Parku Zdrojowym???
 
Z inicjatywy Zarządów Stowarzyszenia "Razem Dzieciom" w Busku-Zdroju i Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej, w Busku-Zdroju powstała "Aleja Dzikich Róż".
 
?Dlaczego dzikie róże? O to zapytaliśmy Przewodniczącą Stowarzyszenia "Razem Dzieciom" Panią Bogusława Majcherczak.?:
 
?"Kiedyś dzikie róże rosły wszędzie jako element polskiego krajobrazu na rowach, skarpach, nieużytkach, na skraju lasu. Uważaliśmy je za gatunki powszechne i pospolite, przez co nie docenialiśmy ich. Ze względu na intensyfikację rolnictwa i tępienie przez człowieka, nastąpiło zanikanie z naszego otoczenia tego pięknego krzewu, a przecież przez znawców tematu dzika róża jest ceniona za jej piękno, zapach ?? i wszechstronne zastosowanie". ???
?"Owoce dzikiej róży są jednym z najbogatszych źródeł witaminy C wśród roślin. Owoce i płatki mają działanie uspokajające na system nerwowy, łagodzące stany depresyjne. Woda różana oczyszcza, tonizuje skórę, pomaga w obrzękach i stłuczeniach, wygładza zmarszczki. Dzięki inicjatywie dwóch zarządów oraz przyzwoleniu władz miasta i administratorów parku powstanie nowe piękne miejsce które będzie cieszyć mieszkańców, kuracjuszy i gości przybywający do naszego miasta" - dodała Przewodnicząca Stowarzyszenia. ???
 
W sadzeniu krzewów ? wzięli udział członkowie Stowarzyszenia Razem Dzieciom oraz prezes ?? Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej Przemysław Saltarski. Miejmy nadzieję że już latem będziemy mogli podziwiać pierwsze uroki tego miejsca. (źródło: busko.com.pl) ? ?
 
Zasadzone sadzonki róż są wspólnym prezentem naszych Stowarzyszeń dla Buska-Zdroju ❤ ❤
 
Kolejnym naszym projektem, który zrealizujemy ze Stowarzyszeniem "Razem Dzieciom" będzie zaprojektowanie ławeczki wśród naszej alei róż w Parku Zdrojowym oraz zbudowanie hoteli-domków dla owadów i tablicy informacyjnej o dzikich różach oraz o pożytecznych owadach (to będzie także projekt edukacyjny dla dzieci).
 
 
Mile widziani darczyńcy dla drugiej części naszego projektu. Dla szlachetnych serc podajemy numer naszego konta: Bank PKO S.A. 83 1240 6175 1111 0000 4575 9901