Blog

Klubowa Biblioteka

 

Nasza Klubowa Biblioteka wkrótce wzbogaci się o nową książkę, którą do druku przygotowuje nasz Klubowy Kolega Andrzej Nowak-Arczewski.

Książka będzie nosiła tytuł „Na uboczu. Nasze historie mówione”

 

A tak o swojej książce pisze sam autor.

Niebawem ukazuje się moja książka reportaży „Na uboczu. Nasze historie mówione” z pięknymi ilustracjami krajobrazu świętokrzyskiego. Na kremowym papierze, w grubych okładkach książka jest właściwie małym albumem o ludziach niezwykłych, niespokojnych, kuglarzach, świętych, jednym słowem – naznaczonych talentem, niezwykłą aktywnością, uporem i przede wszystkim wiarą, że jeśli ich życie od kogokolwiek zależy, to tylko od nich samych. Mieszkają gdzieś na uboczu, na tyłach świata jak pisał znakomity poeta Józef Baran, jakby w skansenie, ale w nich bije nasze serce, ujawnia się nasz charakter, nasze niepokoje i dziwactwa.
To teksty pisane ze słuchu. Jak zaznaczyłem w podtytule - nasze historie mówione.