Blog

Andrzej Piskulak w naszym Klubie

zdjęcie p. Andrzeja Piskulaka źródło www.wbp.kielce.pl zdjęcie p. Andrzeja Piskulaka źródło www.wbp.kielce.pl

Do Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej dołączył Andrzej Piskulak.

Andrzej Piskulak (ur. 23 maja 1959 w Kielcach) – polski dziennikarz, redaktor, publicysta, pisarz, autor tomików wierszy, powieści i dramatów, publikujący także pod pseudonimami i kryptonimami, m.in.: Apis, ap, pa, Krystyna Kowalska. Mieszka w Zagnańsku.  

Jako poeta zadebiutował w 1978 r. drukiem kolumny wierszy w miesięczniku społeczno-kulturalnym „Przemiany”. W latach 1980–1989 był członkiem Korespondencyjnego Klubu Młodych Pisarzy im. Stanisława Czernika w Kielcach. Pełnił w nim m.in. funkcję wiceprzewodniczącego. Od 1986 do 2019 r. był zrzeszony w Związku Literatów Polskich.  

W latach 2004–2006 był redaktorem naczelnym Świętokrzyskiego Magazynu Kulturalno – Artystycznego „Dedal”. Ponadto współpracował z redakcjami – miesięcznika krajoznawczego „Nasza Baba Jaga”, wydawanego w Kielcach oraz Ilustrowanego Miesięcznika Społeczno-Kulturalno – Artystycznym „Radostowa” wydawanego w Starachowicach. W latach 2011–2015 społecznie pełnił funkcji sekretarza redakcji Świętokrzyskiego Kwartalnika Literackiego oraz sekretarza redakcji wydawanego w Kielcach miesięcznika kulturalno – artystycznego Wici.Info. Jego utwory literackie publikowane były m.in.: w „Radarze”, Magazynie „Słowa Ludu”, „Kulturze”, „Tu i Teraz”, „Życiu Literackim”, „Przemianach”, „Na Przełaj” i „Okolicach”.

 

Publikacje

Tomiki wierszy

Powieści

Sztuki teatralne

  • Pozytywne życie – opublikowana w Świętokrzyskim Kwartalniku Literackim nr 1 – 2 w 2007 r.
  • Plusiak, Zmartwychprzybyły, Bagnet "1920 (Utwory sceniczne), Kielce 2021, ISBN 978-83-62087-02-0

Wydawnictwa książkowe i audio

Antologie

Wiersze w wydawnictwach książkowych

Eseje w wydawnictwach zbiorowych

Źródło Wikipedia Andrzej Piskulak