Blog

Posiedzenie Zarządu

W majowy weeked (5-7 maja) na Ponidziu rozmawialiśmy o bieżących sprawach Klubu, potencjale turystycznym województwa świętokrzyskiego, ekologii oraz o współpracy z NGO w województwie świętokrzyskim.

Naszą siedzibą na czas posiedzenia stał się dziesięcioosobowy domek dla kajakarzy w Jurkowie, gm. Wiślica. Tym razem na trasę spływu kajakowego wybraliśmy odcinek Jurków-Wiślica-Szczytniki-Czarkowy.

Podczas wizyty na Ponidziu zawitaliśmy do jarząbów zasadzonych przez nas wiosną ubiegłego roku w Winnicy Złota Wieś - mają się wyśmienicie!

Odwiedziliśmy też Muzeum Archeologiczne w Wiślicy (Muzeum Narodowe w Kielcach) - ekspozycje i innowacyjność w Muzeum Archeologicznym robią wrażanie.

Wieczorem przy ognisku ? wspólnie z zarządem Stowarzyszenia Razem Dzieciom rozmawialiśmy o naszej alei róż ? w Busku-Zdroju, domkach dla zapylaczy ??, budkach lęgowych dla ptaków ?ochronie środowiska, wspólnej ławeczce w Parku Zdrojowym, rajdzie rowerowym ?‍♀️(liderem rajdu po Ponidziu będzie Krzysztof Nurkowski) i czerwcowym wypadzie w Góry Świętokrzyskie (tu zapraszamy do zapisów do wspólnej wędrówki po Górach Świętokrzyskich. Już 17 czerwca br. o godz. 10.00 wyruszymy na szlak turystyczny Łysica - Św. Katarzyna).

Gościnnie w naszych rozmowach i zwiedzaniu uczestniczył prof. dr hab. inż. Czesław Nowak (Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie). Do naszego domku dotarł także Hubert Przybyszewski (Prezes Odonowskiego Towarzystwa Kulturalnego oraz Prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Kazimierzy-Wielkiej, redaktor naczelny Wydawnictwa Nowa Nidzica), z którym rozmawialiśmy o pszczołach na Ponidziu oraz o naszym nowym wspólnym regionalnym projekcie (szczegóły wkrótce).

fot. Piotr Michalec

Nasza aleja róż w Parku Zdrojowym (Busko-Zdrój) ma się bardzo dobrze! Zasadzone w kwietniu br. róże przyjęły się praktycznie w 100%.

 

 

fot. prof. Czesław Nowak

A to ju wysprzątany fragment Nidy na wysokości Szczytnik (gm. Wiślica)