Blog

Premiera książki

Zapraszamy w imieniu Teresy Godlewskiej członka Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej na premierę książki "66 powodów do szczęścia" - biografia kobiety niezwykłej.

Wydarzenie odbędzie się 5 marca w Elektrowni Powiśle. Start godz. 17.00.

 

Kilka słów o naszej Kochanej Teresie za booktime.pl

Wybrała życie niebieskiego ptaka, bez względu na cenę, jaką przyszło jej za to zapłacić.

Była milionerką i bankrutką. Urodziła się jako ziemianka, jako malutka dziewczynka bawiła się u stóp marszałka Piłsudskiego, drugą wojnę światową oglądała z okien apartamentu w Gdyni. Niespokojnym duchem była od zawsze. Tuż przed nadejściem epoki dzieci kwiatów ruszyła w świat, by odwiedzić sześćdziesiąt sześć krajów rozrzuconych po całym świecie.W libańskim Bejrucie omal nie trafia do haremu, w Jordanii pracowała w The American Cultural Center, w Sudanie na plantacji bawełny, a w Etiopii – kawy. Opiekowała się dwudziestoma pudlami siostrzeńca cesarza Hajle Syllasje. Była zawodową modelką i podziwianą tancerką. W Iraku prawie wyszła za mąż za francuskiego arystokratę. Kiedy po czterdziestu ośmiu latach wróciła do Polski… trafiła do schroniska dla bezdomnych w Warszawie. Ale to nie koniec tej niezwykłej historii, bo jak mawia jej bohaterka: „Zawsze się jakoś otrząsnę i pójdę dalej”.

Biografia kobiety, której życiorys to gotowy scenariusz serialu sensacyjnego. O czym wiemy tylko dlatego, że niespodziewanie pewnego dnia drogi jej i Filipa Chajzera się przecięły.

 

 

Szczegóły dotyczące książki

Tytuł
66 powodów do szczęścia
Autor
Teresa Godlewska,Filip Chajzer
Wydawnictwo
Wydawnictwo Harde
EAN
9788383432472
ISBN
9788383432472
Kategoria
Biografia\Dzienniki, wspomnienia
Liczba stron
384
Rok wydania
2024
Oprawa
Miękka

https://booktime.pl/66-powodow-do-szczescia,id331242.html